Management

Sist oppdatert: Mar 25, 2022

Corporate management

Norce Kristin Wallevik Foto Thor Brødreskift web

Kristin Wallevik

CEO - Bergen
kwal@norceresearch.no

+47 480 10 526
Thor arne haverstad profil

Thor Arne Håverstad

EVP Energy & Technology, Deputy CEO - Kristiansand
thha@norceresearch.no

+47 911 23 555
Jon H Kaspersen

Jon Harald Kaspersen

EVP Health & Social Sciences - Bergen
joka@norceresearch.no

+47 930 36 590
Trond dokken

Trond Martin Dokken

EVP Climate & Environment - Bergen
trdo@norceresearch.no
+47 56 10 75 16
+47 975 64 402
Christopher Giertsen Helge Skodvin 800

Christopher Giertsen

Executive Vice President Commercialisation - Bergen
chgi@norceresearch.no
+47 56 10 70 14
+47 957 52 125
Christina Brunner foto Helge Skodvin

Christina Therese Brunner

COO - Bergen
chbr@norceresearch.no
+47 56 10 70 12
+47 917 92 634
Thomas Samdal foto Helge Skodvin 800

Thomas Samdal


thsa@norceresearch.no

+47 936 64 606

Organisation

NORCE org chart PNG
NORCE is organised with three research departments Energy & Technology, Health & Social Science and Climate & Environment. The NORCE Group consist of over 40 wholly and partly owned subsidiaries. The largest subsidaries are Norwegian Centre for Violence and Traumatic Stress Studies (NKTVS), Norwegian Centre for Child Behavioural Development (NUBU), Nordic Institute of Dental Materials (NIOM) and NORCE Innovation.

Board

  • Chairman Tore Ulstein, visekonsernsjef og styreleder i Ulstein Group og Ulstein Shipping
  • Deputy Chairman ​Robert Bjerknes, Professor, Universitetet i Bergen
  • Anita Stenhaug, Direktør​​ ​Utforskning og Produksjon - Snøhvit, Johan Castberg og Barents områder, Equinor
  • Aslaug Mikkelsen, Professor ved Handelshøgskolen ved Universitetet i Stavanger
  • Eva Dugstad, Direktør for forretningsutvikling i Radforsk
  • Harald Furre, Administrende direktør i Kilden Teater og konserthus
  • Lisbeth K. Nærø, Admimistrende direktør i Fana Sparebank
  • Erlend Randeberg, ansattevalgt representant (Rogaland)
  • Gisle Andersen, ansattevalgt representant (Vestland)
  • Heidi Ytterstad Hindberg, ansattevalgt representant (Nord-Norge)
  • Roger Normann, ansattevalgt representant (Agder og Oslo)


Substitute members:

  • Berte-Elen Konow, Professor ved Universitetet i Bergen
  • Mads Arild Eidem, Seksjonsleder i DNV GL
  • Helene Falch Fladmark, Daglig leder i Eyde-klyngen
  • Toril Nag, Konserndirektør i Lyse Tele/Altibox
  • Geir-Henning Wintervoll, Administrende direktør i Finnfjord AS
  • Ying Guo, ansattevalgt representant
  • Øistein Johnsen, ansattevalgt representant
  • Hege Indresand, ansattevalgt representant
  • Anders Nermoen, ansattevalgt representant
  • Yngvar Larsen, ansattevalgt representant
  • May-Britt Ellingsen, ansattevalgt representant
  • Cato Kolseth, ansattevalgt representant
  • Jan Einar Gravdal, ansattevalgt representant