Informasjons- og partnermøte for søknad om “Maritimt KI-senter”

HVL, NORCE, UiB, UiT, NR og NHH, inviterer til informasjons- og partnermøte for søknad om “Maritimt KI-senter”, Bergen, 19. februar
Norge satser på kunstig intelligens og bruken av denne for den maritime næringen. Forskningsrådet har derfor lyst ut midler for å bygge et nytt nasjonalt maritimt forskningssenter for kunstig intelligens. Utlysningen er en direkte oppfølging av Maritim21- strategien.
Et konsortium med blant andre NORCE (prosjekteier), UiB, NHH, UiT, HVL og NR vil være søker når fristen går ut den 12.3. Vi har bearbeidet alle innspillene vi har fått fra industrien og tatt dem inn i forskningsspørsmålene som vi vil presentere på møtet.
- Vi har allerede mange partnere og interessenter, men ønsker å invitere inn flere fra den maritime næringen i Bergen for å få en god innretning på forskningssenteret, sier Kristin Flornes fra NORCE.
Møtet arrangeres av forskningspartnerne i konsortiet i samarbeid med Vestland Fylkeskommune og Maritime Bergen.
Program i Bergen 19. februar:
08:00 - 08:30: Frokost og mingling
- Registrering og frokostservering
08:30 - 09:10: Velkommen, runde rundt bordet og presentasjon av senteret
- Velkommen ved senterleder Marie Bueie Holstad
- Runde rundt bordet der partnerne kort presenterer seg
- Maritime CleanTech sin Twin Transition
- Presentasjon av senteret: mål, forskningspartnere, forskningsutfordringer og metoder
09:10 - 09:30: Presentasjon av brukercase – diskusjon og innspill
- Senterledelsen presenterer brukercase
- Diskusjon og innspill fra partnere
09:30 – 09:40: Presentasjon av hvordan partnere kan delta
- Gjennomgang av de tre nivåene for partnerskap
09:40 – 09:50 Spørsmål og svar
- Spørsmål og innspill fra deltakerne
09:50 - 10:00: Oppsummering og veien videre
- Arbeidet frem mot fristen 12. mars
Sted: Vestlandshuset, rom «Jostedalsbreen», Vestre Strømkaien 13, 5008 Bergen